Oturma Odanızın Daha Büyük Göstermenin 4 Yolu

Evi baştan inşa edemeyeceğiniz düşüncesiyle küçük oturma odanızı büyütmenin de yolunun olmadığını düşünürsünüz. Oysa oturma odanızı daha büyük göstermek için yapacağınız tek şey eşyalarınızı doğru seçmek. Böylelikle size daha çok alan kalabilir ve odanızı daha ferah kullanabilirsiniz.

Koltuğunuzu Geniş Seçin

Birçok insan oturma odasının daha büyük göstermek için ilk önce oturma gruplarını küçültmeyi düşünür. Oysa bu yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Çünkü küçük ve dar oturma grupları size sıkışmışlık hissi vereceği için her zaman odanızı küçük hissetmenize neden olacaktır. Bu yüzden geniş oturma alanına sahip oturma grupları seçmelisiniz. Bu kesinlikle oturm odanızı daha büyük gösterecektir.

TV Sehpasını Küçültün

Birçok insan oturma odasının alanını pek dikkate almadan TV sehpası seçer ve genellikle bu TV sephaları gereğinden fazla büyüktür. Oysa odanız çok büyük olmadığı sürece büyük bir TV sehpası, istediğiniz sonucu vermez. Televizyonunuzun boyutuna uygun küçük bir TV sehpası ile odanızın geniş gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Yastıklarınızı Azaltın

Oturma gruplarınızın üstüne gereğinden fazla yastık kullanmaktan kaçının. Her bir yastık oturma alanınızı daraltacağı için odanızı da küçültmenize neden olacaktır. Odanızın ruhunu hissettirecek az ama etkileyici yastıklar seçin, bu hem daha şık duracaktır hem de odanızı büyük gösterecektir.

Orta Sehpanızı Yuvarlak Seçin

Yuvarlak orta sehpalar, kare ve dikdörtgen sehpaların aksine, kavisli yapısı sayesinde oturma odanızın daha büyük gözükmesini sağlar.

Unutmayın evinizde yapacağınız küçük değişiklikler etkili sonuçlar verir.

Categories Uncategorized

Post Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

  Kategoriler

  Haziran 2024
  P S Ç P C C P
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

  Etiketler